Dnešný dátum: 18 07 2024
Vred žalúdočný lieči

-   zelená kôra z dreva bazy čiernej (pod hnedou) dusená na mlieku - obklad na noc + piť čaj z repíka. Na 3 dl vody 1 malá lyžička repíka, na tri krát to vypiť po 1 dl pred jedlom.

-   jesť maslo s medom.

-   obklad na žalúdok z odvaru semena ľanu. Na 3 dl vody 1 pol. lyžicu semena, 5 min. variť. Cca 10 nocí obklad. Pri tom jesť maslo s medom alebo postrúhané jablko a med. Toto všetko by pomohlo len na čas, keby sa nedal napraviť žalúdok, lebo vredy sa tvoria skoro vždy len v padnutom žalúdku.

-   Recept podľa liečiteľky p. Minichovej z Kopemice: 1 .7 dní, celé dni prikladať obklady z teplého bieleho vína, 2.7 dní, celé dni prikladať teplú ražnú múku v plátennom vrecku. 3.7 dní, celé dni prikladať teplú, postrúhanú a na masti udusenú kŕmnu repu.

-   recept podľa liečiteľa Maurica Mességué, vyskúšaný. 1 krát denne kúpeľ rúk, 20 min., 11 dní v na­sledovnom odvare: 4 pol. lyž. repíka, 4 pol. lyž. žihľavy, 3 pol. lyž. ľubovníka, 2 pol. lyž. paliny pravej variť 2 min. v litri vody, 5 min. vylúhovať, scediť, ponoriť dlane. Zároveň s hore uvedeným pri­kladať na žalúdok 5 nocí obklad z odvaru repíka (u nervóznych ľudí zo žihľavy). Na 4 dl vody 4 pol. lyž. byliny,2 min. variť, 5 min. lúhovať. Handra konopná alebo ľanová, navrch suché. Denne čer­stvé odvary na kúpele i obklad. Táto procedúra sa však má robiť až po umiestnení žalúdka do správnej polohy, a to buď podlá receptu č. 459 alebo pomocou energie.


Copyright © 2010, Fibra print s.r.o.. Všetky práva vyhradené. | webdesign & code : Fibra print  | 

Správca stránky nezodpovedá za škody spôsobené požitím alebo zle pochopeným textom, zverejneným na tejto stránke.
Všetky informácie na stránke majú len informatívny chrakter.